Aktualności

Spektakl – Performance „Ballada dla jutra” | 20.12.2019

halo kultura i Theatre Grupa O – Christophe Fremaux zapraszają na Spektakl – Performance „BALLADA DLA JUTRA”Spektakl- performance wędrowny w podziemiach Hali Targowej Gdynia.Hala staje się dodatkową wykreowaną scenerią symbolu „jamy konsumpcji”.W trakcie spektaklu odbywa się wędrówka publiczności od sceny do sceny opowiadająca o temacie konsumpcjonizmu zaanimowana w formie erupcji marzenia i snu.Obsada: Julia Okoń . Katarzyna Marzec-Okoń. Hanna Bonk. Judyta Niżyńska. Mateusz Dymnicki. Chris Frem.Muzyka na żywo: Sewer Niedźwiecki.Scenariusz i reżyseria: Christophe Fremaux.20 grudnia 2019
Spektakl 1 : godz.18.30 do 19.30
Spektakl 2 : godz. 20.30 do 21.30


Wernisaż wystawy zbiorowej Gdynia Fotogeniczna | 21.11.2019


21 listopada zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej Gdynia Fotogeniczna – wystawa zbiorowa fotografii ulicznej. Zaczynamy o godzinie 19.00. Ekspozycja w ilości około 40 drukowanych prac oraz projekcje multimedialne. Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii oraz wszystkich gdynian chcących zobaczyć sposób widzenia miasta oczami fotografów ulicznych!
Więcej informacji na https://konkurs.gdyniafotogeniczna.pl


Wystawa Czarny pejzaż | 19.10.2019


Zaproszone do udziału w wystawie artystki, reprezentujące cztery dziedziny w sztuce, odpowiadają w niejednoznaczny sposób na zaproponowany wspólny temat „Czarny Pejzaż”. Kuratorski tytuł wywiódł się z fascynacji kolorem, ale i równoczesnej przewrotności podejścia do czarnej barwy. W sztuce wizualnej od zawsze ważny jest kolor, natomiast odmienne wizje artystek zachęcają do ponownej i głębszej eksploracji w obrębie zagadnienia, poszerzając wiedzę i odkrywając nowe czasami indywidualne podejście. Możliwa forma artystycznej interpretacji pobudza do szerokich poszukiwań i niestandardowych rozwiązań zarówno twórcę jak i widza. Tak jak przewrotny jest temat wystawy o możliwym widoku lub jego braku, być może kojarzący się czasami pesymistycznie czy mrocznie, tak w nowym metaforycznym odbiciu lub świeżej interpretacji jest szansa, że dostrzeżecie Państwo jasną stronę czerni w przestrzeni.

19.10.2019 wernisaż 19:00 do 23:00
Wystawa czynna do 03.11.2019


Święto dziewczynek | 12.10.2019


Dziewczyny – te małe i nieco większe! Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, zapraszamy Was do przestrzeni halo kultura, pełnym niesamowitej twórczej energii i inspirujących osobowości!

Tego dnia obchodzić będziemy Wasze Święto, abyście zawsze wiedziały, że możecie podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia

W programie, m.in.:

  • otwarte pracownie artystów,
  • warsztaty,
  • strefa mocy,
  • strefa relacji,
  • strefa uważności,
  • strefa współdziałania,
  • eksperymenty,
  • gra miejska

A przede wszystkim mnóstwo, mnóstwo dobrej zabawy!


Wystawa gdyńskiej grafiki kobiecej g8 | 8.03.2019

G8 jest pierwszą odsłoną cyklu wydarzeń pod wspólnym tematem “Wynurzenie/Erupcja”odbywającą się w przestrzeni Halo Kultury. Wystawa przedstawia dorobek twórczy siedmiu znakomitych gdyńskich graficzek, których większość związana jest ze stowarzyszeniem Halo Kultura, gdzie prowadzą pracownie grafiki artystycznej.

Wystawa jest hołdem dla naturalnego złoża ogromnego talentu i wrażliwości, jakie posiada to miasto. Odkrycie potencjału, jaki niesie za sobą twórczość gdyńskich kobiet zajmujących się grafiką artystyczną, stanowi nieocenioną wartość.

G8 to osiem kobiet, które uczestniczą w tej wystawie: 7 artystek i 1 kuratorka: Anna Borowska, Zuzanna Seweryna Dolega, Agnieszka Jewasińska, Katarzyna Stefania Józefowicz, Aleksandra Majzel, Kasia Michałkiewicz – Hansen, Anita Wasik plus Diana Lenart.