Urszula Zalewska i Bożena Biergus

Fundacja NADAKTYWNI

Wraz z ekipą Fundacji organizują projekt „Manual Factory dzierganie z sercem”. W wielopokoleniowym gronie organizujemy w przestrzeni publicznej Gdyni obchody Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Fundacja zorganizowała Społeczną Pracownię Tkacką LUCETA, aby wesprzeć hospicja, szpitale czy domy dziecka tkanymi wyrobami rękodzielniczymi, promować tradycję pomorskiego tkactwa, stworzyć modę na tkactwo regionalne, wyrobić w uczestnikach poczucie, że ich umiejętności są potrzebne i ważne dla lokalnej społeczności. Urszula Zalewska w stowarzyszeniu jest członkinią rady programowej.

Igor Tarasiewicz

Urodzony w 1990 roku w Świdniku, gdynianin od 24 lat. Absolwent gdańskiej ASP, dyplom z malarstwa w pracowni profesora Mieta Olszewskiego, aneks z rysunku u prof. Marii Targońskiej. Stypendysta i laureat paru konkursów, kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, technolog, meteriałoznawca, miłośnik rzemiosła, sympatyk działań w przestrzeni miejskiej.
PAULINA

Jan Rogało

Fotograf, artysta wizualny, współzałożyciel kolektywów wydawniczych Paper Beats Rock i Azimuth Press. Absolwent London College of Communication, obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się nudną fotografią, wydaje nieregularny magazyn „Normalizm. Jego działalność skupia się do okoła roli obrazu fotograficznego w hipernowoczesności i książki fotograficznej.

Diana Lenart

Założycielka i kuratorka festiwali Open House Gdynia i Open House Gdańsk. Prezeska gdyńskiej Fundacji Pura. Animatorka wydarzeń kulturalnych, kuratorka wystaw fotograficznych (m.in. Menno Van Der Meer, Ruben Dario Klaimeer, Joanna „Frota” Kurkowska, Paweł Jóźwiak, Andrei Farcasanu). W Stowarzyszeniu Halo Kultura pełni funkcję Prezeski

Paulina Jabłońska

“Piona” to inicjatywa założona w 2016 roku przez Paulinę Jabłońską, absolwentkę Fizyki Technicznej na Politechnice Gdańskiej. Działalność ta powstała z pasji do nauki, która jest kluczem do poznania świata i wszystkich niezwykłych zjawisk nas otaczających. Prowadzone przez animatorów interaktywne zajęcia edukacyjne mają na celu przekazanie wiedzy w sposób ciekawy i kreatywny, poprzez wspólną zabawę i eksperymenty. “Pionę” charakteryzuje również wszechstronność. Poza warsztatami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży w ofercie znajdziemy także urodziny tematyczne, warsztaty artystyczne dla całej rodziny oraz różne formy animacji czasu wolnego na każdą okazję.

Barbara Marchwicka

Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka. Z przekonania samorządowiec. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje problemy projektowe określa (za Jon’em Kolko) mianem „wicked problems” – te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie to praca zespołowa. Współtworzy fantastyczny zespół. Ostatnio okazało się, że lubi politykę. Miłośniczka dobrego życia. Ze szczególnym uwzględnieniem piękna – pięknych relacji, sztuki i przyrody. Ze szczególną troską o lokalność – miejsca.

Magda Machlus

Rocznik 74’. Artysta plastyk i arteterapeutka. Prowadzi warsztaty plastyczne ogólnorozwojowe z pracy z emocjami i radzenia sobie z nimi.W dzisiejszych zabieganych czasach zachęca do obcowania ze sztuką która przynosi cudowne ukojenie

Alicja Nowicz

(ur.1988) – performerka, artystka zaangażowana w tematy społeczne. W 2015 roku otrzymała stopień magistra na Sandberg Institute w Amsterdamie. Od 2015 roku, Nowicz regularnie bierze udział w krajowych oraz międzynarodowych wystawach i festiwalach performance (m.in. NL, B, GR, CH). Jej prace są m.in. refleksją nad tożsamością wschodnioeuropejską oraz nad pozycją “outsidera” – cudzoziemca. Poprzez działanie performatywne bada potencjał nieformalności oraz improwizacji w celu zakłócenia sformalizowanego (zachodnioeuropejskiego) status-quo. Wykorzystując damskie i męskie alter-ego. W humorystyczny sposób, zajmuje się stereotypami na temat wschodnio-europejczyka oraz konceptem kobiecości/męskości.