Zuzanna Dolega

ur. 1990r. w Gdyni, gdzie mieszka i tworzy. Związana z morzem, choć jej narzędziem pracy jest ogień. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, obecnie studiuje na III roku Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Gdańsku (Wydział Malarstwa). Pracuje jako asystentka na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku, Katedra Rysunku. Laureatka licznych stypendiów: Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdyni, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczestniczka wielu wystaw i projektów artystycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Członkini stowarzyszenia HALO KULTURA w Gdyni i kolektywu O81. Od 2012 roku specjalizuje się w technice pirografii, którą wciela w sztukę papieru, tkaninę artystyczną, instalacje i kolaż. Zajmują ją również zagadnienia związane z neuroestetyką i arteterapią.

Klaudia Jarecka

KLAUDIA JARECKA-ŚWIECA i JOANNA MIKOŁAJCZYK Fundacja Miejsce Tworzenia.

Fundacja prowadzi pracownię dla osób chcących wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju – Tworzy Miejsca wzrostu i współpracy. Jej priorytetem jest zadbanie o to, aby każdy miał swoje Miejsce Tworzenia i realizował w pełni swój potencjał. Działa na rzecz osób potrzebujących wsparcia i pomocy, m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych. Wspiera dialog międzykulturowy i międzypokoleniowy. Obecnie realizuje projekt “Miejsce tworzenia jest tam, gdzie mieszkasz” obejmujący tereny w trakcie rewitalizacji. Zrealizowane projekty m.in.: Klub Osiedlowy-“Tworzę Zaspę”, “Ornamenty obecności”. Realizuje swoje założenia poprzez warsztaty, zajęcia z tańca, choreoterapii, streetworking i streetart, kluby osiedlowe, kluby rodzica.

Magdalena Błeńska

Fundacja WspólDzielnia została powołana, aby wyzwolić potencjał pełnych pasji i energii do działania mieszkańców dzielnicy Gdyni. Zajmuje się szeroko pojętą integracją sąsiedzką poprzez działania kulturalne, aktywności społeczne, oraz prowadzenie Klubu Rodzica RAZEM na Działkach Leśnych. Jej działania skupiają się wokół macierzyństwa, rodzicielstwa i rodziny. Magdalena Błeńska – prezeska fundacji WspólDzielnia, społeczniczka, współzałożycielka marki Nautilo, z wykształcenia biolog morza, na co dzień pracownik Instytutu Morskiego w Gdańsku, matka trzech córek.

Katarzyna Anielska

Fundacja WspólDzielnia została powołana, aby wyzwolić potencjał pełnych pasji i energii do działania mieszkańców dzielnicy Gdyni. Zajmuje się szeroko pojętą integracją sąsiedzką poprzez działania kulturalne, aktywności społeczne, oraz prowadzenie Klubu Rodzica RAZEM na Działkach Leśnych. Jej działania skupiają się wokół macierzyństwa, rodzicielstwa i rodziny. Katarzyna Anielska – wiceprezeska fundacji WspólDzielnia, fotografka znana jako „Srebrna Kuna”, graficzka, plastyczka. Absolwentka fotografii artystycznej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni – Orłowie oraz politologii. Matka dwójki „żywych” dzieci.

Dorota “Oza” Karecka

Miłośniczka średnio formatowej fotografii analogowej i technik szlachetnych. Przez kilka lat fotografowała londyńskie ulice by w końcu wrócić do ukochanej Gdyni. W wyniku wielomiesięcznej pracy i spotkań z Gdynianami powstał projekt #ZGDYNI. Jest to galeria postaci zaskakująco nieoczywistych. W jednym rzędzie z artystami Oza umieściła kultowych bohaterów drugiego planu. Jest inicjatorką projektu „Dąb” wskrzeszającego pamięć o historycznym drzewie z ul. Portowej. Przypomniała nam sylwetkę nieżyjącego już gdyńskiego malarza, podpisującego się pseudonimem „Jażyna Malaż”. Dzięki jej inicjatywnie i zbiórce pieniędzy grób wyjątkowego artysty został odrestaurowany.

Teodor Pytlik

Gdynianin z wyboru, rzemieślnik z zamiłowania. Pasjonat przyrody, szczególnie owadów; zafascynowany sztukami kuglarskimi połykaczy ognia i nie tylko. Na co dzień zajmuje się szeroko pojętym rękodziełem – kaletnictwo, stolarstwo, ceramika. Realizuje się przy performensie scenicznym, charakteryzacji i tworzeniu kostiumów. Od maja 2018 r. jest częścią zespołu nautilo

Piotr Błeński

Oceanograf z wykształcenia. Przez wiele lat żył i pracował w różnych krajach Europy Środkowej, żeby ostatecznie odnaleźć swoje miejsce w mieście, w którym się urodził i wychował – w Gdyni. Samouk – zafascynowany szyciem w skórze, postanowił zająć się tym zawodowo. Od 2014 r. wspólnie z żoną prowadzi własną markę nautilo, projektując i tworząc akcesoria ze skóry.

Krzysztof Winciorek

Fotograf badający zjawiska psychologiczne i socjologiczne, przekładający je na tor wizualny. Dokumentalista życia ulic Gdyni – GdyniaFotogeniczna.pl. Fotograf reklamowy współtworzący Tekla Studio. Ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w 2006 r. oraz magisterskie studia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniuna Wydziale Komunikacji Multimedialnej w kierunku Fotografia.

Joanna Borowiec

Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Miłośniczka fotografii analogowej, średnio i wielkoformatowej. Używa historycznych procesów fotograficznych takich jak ambrotypia- techniki mokrego kolodionu, cyjanotypia itp. W swojej twórczości wykorzystuje również inne media: akwarele, farby olejne, akrylowe oraz kolaż. Głównym tematem jej zdjęć jest fotografia humanistyczna, człowiek, portret. Inspiruje ją egzystencjalizm: człowiek i jego wnętrze, stany emocjonalne, relacje międzyludzkie, relacja do tego co niematerialne, metafizyczne. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów fotograficznych. Jej prace i wywiady publikowano w magazynach i czasopismach krajowych. Fotografie autorki znajdują się w kolekcjach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Urszula Zalewska i Bożena Biergus

Fundacja NADAKTYWNI

Wraz z ekipą Fundacji organizują projekt „Manual Factory dzierganie z sercem”. W wielopokoleniowym gronie organizujemy w przestrzeni publicznej Gdyni obchody Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych. Fundacja zorganizowała Społeczną Pracownię Tkacką LUCETA, aby wesprzeć hospicja, szpitale czy domy dziecka tkanymi wyrobami rękodzielniczymi, promować tradycję pomorskiego tkactwa, stworzyć modę na tkactwo regionalne, wyrobić w uczestnikach poczucie, że ich umiejętności są potrzebne i ważne dla lokalnej społeczności. Urszula Zalewska w stowarzyszeniu jest członkinią rady programowej.

Anna Lichnerowicz

Maluje i wystawia od kilkunastu lat. Uczestniczyła w wielu plenerach krajowych i zagranicznych. Ma na koncie wystawy indywidualne i udział w kilkudziesięciu zbiorowych w Trójmieście, Rumi, Rewie, Olsztynie. Większość prac powstaje w plenerze, farbami olejnymi lub suchymi pastelami, choć posługuje się także akwarelą, akrylem i węglem. Inspiracje czerpie z natury. Utrwala chwile, wrażenia, nastroje i barwy. Każdy napotkany człowiek, kwiat, wschód słońca, pusta plaża albo sen mogą poruszyć jakąś strunę i zaowocować obrazem. Jest członkiem Koła Plastyków im. Wacława Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni i Koła Malarskiego Klubu Marynarki Wojennej Riwiera. Od wielu lat spełnia się w pracy społecznej – kierując Stowarzyszeniem Aktywni dla Zdrowia oraz jako wolontariuszka w Muzeum Emigracji.

Igor Tarasiewicz

Urodzony w 1990 roku w Świdniku, gdynianin od 24 lat. Absolwent gdańskiej ASP, dyplom z malarstwa w pracowni profesora Mieta Olszewskiego, aneks z rysunku u prof. Marii Targońskiej. Stypendysta i laureat paru konkursów, kilku wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, technolog, meteriałoznawca, miłośnik rzemiosła, sympatyk działań w przestrzeni miejskiej.
PAULINA

Jan Rogało

Fotograf, artysta wizualny, współzałożyciel kolektywów wydawniczych Paper Beats Rock i Azimuth Press. Absolwent London College of Communication, obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zajmuje się nudną fotografią, wydaje nieregularny magazyn „Normalizm. Jego działalność skupia się do okoła roli obrazu fotograficznego w hipernowoczesności i książki fotograficznej.

Diana Lenart

Założycielka i kuratorka festiwali Open House Gdynia i Open House Gdańsk. Prezeska gdyńskiej Fundacji Pura. Animatorka wydarzeń kulturalnych, kuratorka wystaw fotograficznych (m.in. Menno Van Der Meer, Ruben Dario Klaimeer, Joanna „Frota” Kurkowska, Paweł Jóźwiak, Andrei Farcasanu). W Stowarzyszeniu Halo Kultura pełni funkcję Prezeski

Paulina Jabłońska

“Piona” to inicjatywa założona w 2016 roku przez Paulinę Jabłońską, absolwentkę Fizyki Technicznej na Politechnice Gdańskiej. Działalność ta powstała z pasji do nauki, która jest kluczem do poznania świata i wszystkich niezwykłych zjawisk nas otaczających. Prowadzone przez animatorów interaktywne zajęcia edukacyjne mają na celu przekazanie wiedzy w sposób ciekawy i kreatywny, poprzez wspólną zabawę i eksperymenty. “Pionę” charakteryzuje również wszechstronność. Poza warsztatami edukacyjnymi dla dzieci i młodzieży w ofercie znajdziemy także urodziny tematyczne, warsztaty artystyczne dla całej rodziny oraz różne formy animacji czasu wolnego na każdą okazję.

Barbara Marchwicka

Z wykształcenia architektka. Z doświadczenia urbanistka. Z przekonania samorządowiec. Z wyboru radna dzielnicy Orłowo w Gdyni. Od 2016 związana z Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostką miejską koordynującą proces gdyńskiej rewitalizacji. Od tego czasu swoje problemy projektowe określa (za Jon’em Kolko) mianem „wicked problems” – te przede wszystkim są warte podejmowania. Wierzy, że projektowanie to praca zespołowa. Współtworzy fantastyczny zespół. Ostatnio okazało się, że lubi politykę. Miłośniczka dobrego życia. Ze szczególnym uwzględnieniem piękna – pięknych relacji, sztuki i przyrody. Ze szczególną troską o lokalność – miejsca.

Joanna “Frota” Kurkowska

Zawód fotografa umiejętnie łączy z pracą w tzw. internetach. Jako fotoreporterka, przez 7 lat współpracowała m.in. z Wirtualną Polską, Onetem, T Mobile Music i portalem Trojmiasto.pl. Obecnie skupia się na projektach związanych z fotografią reporterską, natychmiastową i codzienną. Notorycznie zgłębia popkulturę, zatapia się w muzyce czy fotografii i rysunku, starając się jednocześnie przenosić wiedzę dotyczącą tych dziedzin do swojej codziennej pracy. Swoje prace wystawiała m.in. w Gdyni czy w Katowicach.

Magda Machlus

Rocznik 74’. Artysta plastyk i arteterapeutka. Prowadzi warsztaty plastyczne ogólnorozwojowe z pracy z emocjami i radzenia sobie z nimi.W dzisiejszych zabieganych czasach zachęca do obcowania ze sztuką która przynosi cudowne ukojenie

Alicja Nowicz

(ur.1988) – performerka, artystka zaangażowana w tematy społeczne. W 2015 roku otrzymała stopień magistra na Sandberg Institute w Amsterdamie. Od 2015 roku, Nowicz regularnie bierze udział w krajowych oraz międzynarodowych wystawach i festiwalach performance (m.in. NL, B, GR, CH). Jej prace są m.in. refleksją nad tożsamością wschodnioeuropejską oraz nad pozycją “outsidera” – cudzoziemca. Poprzez działanie performatywne bada potencjał nieformalności oraz improwizacji w celu zakłócenia sformalizowanego (zachodnioeuropejskiego) status-quo. Wykorzystując damskie i męskie alter-ego. W humorystyczny sposób, zajmuje się stereotypami na temat wschodnio-europejczyka oraz konceptem kobiecości/męskości.

Joanna Duda

Artystka wszechstronna, jej głównymi środkami przekazu są fortepian i układy scalone. Członkini Wojciech Mazolewski Quintet. W twórczości solowej artystka porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizując na fortepianie jak i operując starannie przygotowanymi samplami. Ma na koncie dziesiątki płyt i setki koncertów na całym świecie w odsłonie solowej, zespołowej i performatywno – teatralnej.

Bartosz Staniszewski

Gdyński gitarzysta i producent muzyczny. Menadżer kultury. Jako gitarzysta współtworzył kilkanaście wydarzeń muzycznych i wyprodukował kilka albumów. Nominowany do „Fryderyków”, nagrody radiowej „Trójki” – „Mateucze”. Wygrał festiwal Top Trendy i KFPP w Opolu. W różnych składach, m.in. Leszcze i Neo Retros, zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą. Pomysłodawca i organizator pierwszych edycji Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

Kasia Korzeniewska

Gdyńska autorka tekstów i badaczka kultury. Na Uniwersytecie Warszawskim obroniła doktorat pt.: „Mechanizmy funkcjonowania kultury popularnej w dobie mediów cyfrowych. Analiza polskiego przemysłu muzycznego.” Wieloletnia ekspertka Instytutu Muzyki i Tańca. Jej piosenka zdobyła Grand Prix na Festiwalu w Opolu. Prawniczka specjalizująca się w prawie własności intelektualnej. W Stowarzyszeniu pełni funkcję wiceprezeski.

Maria Ostrowska

Maria Ostrowska – jubilerka, projektantka, pedagożka. Ukończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Gdańskim, a z magicznym światem jubilerskim zaznajomiła się na Akademiach Sztuk Pięknych w Aberdeen Edynburgu. W 2011 roku założyła markę OM jewellery. Jej prace pokazywane były w Edynburgu, Aberdeen, Antwerpii, Amsterdamie, Berlinie, Warszawie, Legnicy, Gdańsku. Wyróżniona w konkursie Amberif Design Awards. Misją OM jest łączenie nowoczesnego designu oraz kunsztu sztuki złotniczej oraz promocja unikatowej, spersonalizowanej biżuterii. Kolekcje inspirowane są szeroko pojmowaną wolnością, dziką naturą, ukochaną sztuką i minimalizmem.

Paweł Osicki

Nagrywający także jako PUSZ to wszechstronny muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Uważany za jednego z najciekawszych i najkreatywniejszych perkusistów w kraju. Aktywny twórca muzyki do filmów, teatru, muzyk sesyjny, związany z wieloma wybitnymi twórcami polskiej sceny jazzowej, awangardowej czy alternatywnej (Pogodno, YeShe, Kev Fox, Mazzoll, Stanisław Soyka, Skubas, Andrzej Przybielski, Joanna Duda, Kids of Cherno).

Marta Ożóg-Orzegowska

Animatorka i promotorka kultury, współtwórczyni inicjatywy „Ogród Zimowy”. Przedsiębiorczyni, specjalistka ds. Marketingu branży „Fashion”. Literaturoznawczyni, kolekcjonerka sztuki współczesnej. W Stowarzyszeniu Halo Kultura jest członkinią Rady Programowej`.

Anna Julia Lewandowska

Właścicielka ONEGALLERY i kurator sztuki. Ukończyła Liceum Plastyczne w Gdyni na wydziale Fotografii Artystycznej, następnie roczne studium Managerów Kultury oraz studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Edukacji Artystycznej z dyplomem z rzeźby. Kursantka Szkoły Filmowej w Gdyni. Aktualnie współwłaścicielka galerii internetowej i domowej ONEGALLERY, promująca sztukę i artystów. Aranżująca i angażująca się w działalności kulturalne i artystyczne Trójmiasta. Organizuje wystawy, wydarzenia kulturalne, spotkania z twórcami.

Angelika Fojtuch

Artystka, performerka, rzeźbiarka, edukatorka, autorka mobilnych projektów międzynarodowej wymiany artystycznej. Kuratorka i inicjatorka GATE art zone – artspace Düsseldorf. Laureatka Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców (2003) oraz Wilberz-Stiftung Stypendium Miasta Mönchengladbach (2013). Członkini Internationale Künstler Gremium (IKG). Jej prace kolekcjonowane są w instytucjach polskich oraz zagranicznych m.in. Muzeum Sztuki Łódź, re.act.feminism a performing archive Berlin. Urodziła się w 1978 roku w Gdyni.

Michał Miegoń

Muzyk, producent, znawca Gdyni, znany również pod pseudonimem „Goran”. Lider tria rockowego Kiev Office i artysta solowy. Michał ze swoimi projektami występował z powodzeniem w kraju (m.in. Off Festival, Open’er Festival, Jarocin,Męskie Granie) i zagranicą. Na co dzień pracownik Muzeum Miasta Gdyni oraz niestrudzony badacz miejskich podwórek, oficyn i tego, co ukryte za fasadami kamienic.